Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakieś małe hałasujące pudełko - najlepiej aktywne :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakieś małe hałasujące pudełko - najlepiej aktywne :)

    ziombel , słyszałem ze wkońcu do miasta trafiłes ..... :szeroki_usmiech

  • #2
    Jakieś małe hałasujące pudełko - najlepiej aktywne

    Witam,

    noszę się z zamiarem uzupełnienia systemu o jakis mały subik Radyjko soniacza, głosniki blaupunkta na seryjnych miejscach (szt. 8), jednak brakuje mi nieco dolnego zakresu dźwięku :/ Co byscie polecili? Nie ma rozsadzać głowy, ma poprostu podkreślić basik Nie ależy mi na trzeszczeniu tablicy rejestracyjnej czy klapki wlewu paliwa więc moc to nie to czego pragnę :P
    Najchętniej umieściłbym pudełko pod fotelem pasażera (albo kierowcy) - stad pomysł z jak najmniejszymi gabarytami.

    Szukałem pół dnia i znalazłem tylk otematy "z grubej rury", a ja chcę tylko drobny retusz przeprowadzić :P
    Znalazłem takie oto cuda:
    Link
    Link

    przy opcji pasywnego suba:
    Link
    lub coś w bardzo zbliżonej cenie.

    Myslałem też nad:
    Link
    Link
    ale raz że są przydrogie jak na moje wymagania (trzeba doliczyć jakiś solidniejszy wzmacniacz), dwa burzą moją koncepcję jeśli chodzi o gabaryty i moc :P

    Podziękował za każdą dobrą radę
    Pzdr

    Komentarz


    • #3
      TSJ, A jak u Ciebie wygląda wygłuszenie przednich drzwi?Jeśli tylko fabryczne (czyli żadne),to jeśli nie masz specjalnych wymagań może wystarczy wygłuszyć drzwi,głośniki zamontować na panelach z MDF-u i będziesz miał dosyć basu.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        Nie wiem czy chcę się bawić w wygłuszanie, tym bardziej że 2 tygodnie temu wymieniany miałem siłownik i cały mechanizm podnoszenia szyby, a znając zdolności mechaników w serwisach skody w 3mieście nie chciałbym na tą usługę stracić gwarancji (profilaktycznie - złe doświadczenia z przeszłości). Tak na marginesie autko poza głośnikami i radiem jest w pełni seryjne (no chyba ze do modyfikacji zaliczamy pokrowce na zagłówki) w takim stanie (zewnętrznym) chciałbym go pozostawić, więc podkładki z MDFu i inne bajery zaliczane do bardziej stałych (czyt coś czego demontarz zajme więcej niż 15min) raczej odpadają. Z resztą nie po to płaciłem 500zł więcej za płaskie głosniki wchodzące w seryjne miejsca żeby teraz robić sobie za nimi przestrzeń :P

        Ile mniejwięcej kosztuje takie wygłuszenie drzwi w jakimś punkcie który się tym zajmuje? Nie jestem pewien czy chcę się z tym sam bawić, tym bardziej ze i tak przeciąganie kabli do wzmacniacza itp zleciłbym komuś, niestety nie mam już czasu tak jak kiedyś dłubać w samochodzie, poza tym tutaj częsci są drogie, kiedys jak coś się pękło to człek to kropelką skleił i wyglądało jak nowe :P
        Pzdr

        Komentarz


        • #5
          Do TSJ
          Bez obrazy ale Twoje działania są na zasadzie "chciałbym ale się boję".
          Przy fabrycznym rozwiązaniu, tj gąbka na drzwiach, żaden głośnik nie zagra dobrze, choćby to był Rainbow.
          Chcesz basu-wygłusz porządnie drzwi (maty+pnaele MDF), nie masz czasu- zleć to komuś a jak się boisz o gwarancję na wykonane usługi w "serwisie" to daj sobie spokój z porządniejszym caraudio.

          Jak to mówił Mistrz Joda, rycerz Jedi "Robisz albo nie robisz, nie ma próbowania"

          Komentarz


          • #6
            sugeruję zapoznać się z FAQ: Forum - Octavia Club Polska

            dopiero potem zastanowic sie nad tym co robic i co kupic - kazde inne dzialanie to marnowanie wlasnej kasy (notabene juz zaczales to robic kupujac "plaskie" glosniki) :diabelski_usmiech
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              Jak dla mnie to robisz podstawowy błąd.

              Qpujesz suba a masz nie zrobiony przód .... Bedzie relatywnie kijowy bas (kiepskie produkty) a przód będzie brzęczeć.

              Moim zdaniem powinieneś zacząć od wytłumienia drzwi - zamontowania dobrego przodziku. Zrobi ci to wiecej frajdy niż qpienie jakiegoś shit'a z alledrogo.

              Pomijam fakt - że wklejanie linków do allegro to nie jest dobry pomysł. Mógłbyś się troszkę wysilić i wkleić link do strony producenta. Za 3 tygodnie nikt nie bedzie wiedział o co pytałeś bo linki bedą nie aktywne a aukcje znikną. Temat będzie tematem widmem.

              Off Trop - Nexus - na kable można czekać baaaaaaaaardzo długo :P Na razie doszła mniejsza połowa :P
              [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
              ****** > www.audiocar.pl < ******
              Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
              [/center:f683551993]

              Komentarz


              • #8
                Ok, zrozumiałem przekaz Chyba się przemogę co do tego wytłumienia :P Auto i tak jest po gwarancji, a to czy będą marudzić czy nie raczej nie wpłynie na fakt jego serwisowania (?)
                Takie pytanko, czy ktoś z Was próbował montować suba we wnece na koło? Mam pewien pomysł który teoretycznie powinien poza wyjmowanym subem pomiescić jeszcze dojazdówkę na swoim miejscu, przy tym szkrzynka mogłaby mieć ok 35-40L :twisted:

                P.S. i co narobiliście? Zaczynam czuć się tak jak w moemncie kiedy złapałem wkrętkę na zmianę sprzętu foto - teraz coprawda tym zarabiam ale ostro dusiłem kieszeń żeby wydać na niego równowartość używanego samochodu średniej klasy :roll:
                Pzdr

                Komentarz


                • #9
                  He He nie przejmuj się - to normalka.... Ja teraz własnie powoli kompletuje sprzęcik foto i wiem jak to jest ;]

                  Troche kasy na szklarnie już wydałem, troche na filterki, lampka i takie tam ;]

                  Z car audio jest podobnie... Z tym że tutaj jest tak - że zrobisz to dobrze raz i jest ok....
                  [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                  ****** > www.audiocar.pl < ******
                  Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                  [/center:f683551993]

                  Komentarz


                  • #10
                    Z foto też, kupujesz szkła raz a dobrze :P

                    na allegro znalazłem już dedykowane "dystanse" z MDFu - 39zł , zastanawiam się jednak czy chcę sam oklejać drzwi czy zlecić to firmie - ile cotaka usługa może kosztować ?
                    Pzdr

                    Komentarz


                    • #11
                      Koszt np u mnie - podstawowym materiałem - ok 300 zł .....
                      [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                      ****** > www.audiocar.pl < ******
                      Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                      [/center:f683551993]

                      Komentarz


                      • #12
                        hmmm, dylemat, zaoszczedzić 200zł, kupic maty + dystanse i podłubać samemu czy zlecić to firmie
                        Łącznie wychodzi jakieś 500zł biorąc pod uwagę montaż i materiały :roll:
                        Pzdr

                        Komentarz


                        • #13
                          Przeczytaj parę wątków niżej - jak ktoś robił wytłumienie i jak wyglądały łapki po tym ;]
                          [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                          ****** > www.audiocar.pl < ******
                          Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                          [/center:f683551993]

                          Komentarz


                          • #14
                            Czytałem czytałem, widziałem też parę fotek jak Octavka wygląda bez wnętrza :lol:
                            No nic, poczekamy zobaczymy :P
                            Pzdr

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez TSJ
                              poczekamy zobaczymy
                              nie ma co czekać, trzeba działać :diabelski_usmiech
                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                              Komentarz


                              • #16
                                Ok to wygłuszenie drzwi będzie napewno tylko jeszcze nie wiem kiedy :P

                                Teraz pytanko, co myslicie o takim pomyśle, we wnekę na koło i narzędzia wpakować małego suba i wzmacniacz - sub siup w dziurę wyłożoną folią - stru pianki budowlanej zeby ładnie wypełniła kształt wnęki (może pod spodem zmieści się nawet dojazdówka) - wyciągnąc odlew z subem, obłożyć matami bagażnik i ten ów odlewik, zamontować :P

                                Zastanawia mnie tylko jedno, czy dziękie temu za membrane będzie robił głośnik czy cała podłoga bagażnika, no i czy zamknięta szkrzynia nie straci efektu jak będzie "zamurowana", bassrefleź będzie zasysał kupę syfu do srodka :?

                                Good idea ? :diabelski_usmiech
                                Pzdr

                                Komentarz


                                • #17
                                  1. A nie lepiej kupic sam glosnik i obudowe zrobic do niego samemu z zywicy? Ladniej, estetyczniej, porzadniej, aczkolwiek wiecej roboty.
                                  2. Wydaje mi sie ze lepiej najpierw wylozyc bagaznik matami, zakleic je tasma i na tym robic odlew bo co jak co mata swoja grubosc ma i pozniej mogloby co nieco wystawac. :roll:
                                  3. Jak wylozysz porzadnie bagaznik matami to nie bedzie robic za membrane

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nie no obudowę chce zrobić sam, tyle że mdf kwadtrat, prostakąt czy coś w tym stylu a przestrzeń w około wypełniona pianką żeby nie miało luzu. Jakoś nie mam przekonania do żywicy, kiedyś widziałem jak głośnik podłączony pod konkretny wzmacniacz rozsadza pudło (to akurat był jakiś odlew plastikowy pokryty aluminium) i zaciąga do środka 5mm plexe :P
                                    Poza tym łątwiej mi chyba będzie obliczyć odpowiednie wymiary pudła do głośnika boby się litraż zgadzał 8)
                                    Zastanawiam się tylko jaki głośnik jest wart zainteresowania (średnica mi oboojętna jeśli będzie dobrze grać), powiedzmy do 200-250zł na wzmacniacz blaupunkta o którym pisałem ( Link ) lub jakiś w zbliżonej cenie.
                                    Pzdr

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      jelis chcesz juz cos kupic to polecam PowerBass'a !!

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X